11 / Türk Grafik Tasarım Tarihi - 1

Görsel 1
PlatinPuan : 1.140.000
Fiyat:
1.200,00 TL

Ülkemizde, birçok meslek dalında olduğu gibi, grafik tasarımda da arşivcilik ve bellek oluşturma, epeyce ihmal edilmiş bir konudur. Bu konudaki yayınlar ise, ne yazık ki yok denecek kadar azdır... Mesleğimizin geçmişini kayıt altına almanın mütevazı iddiasıyla yola çıkılan bir serinin önemli bir parçası olmasını dilediğim bu kitap, aynı zamanda 7 yıllık bir çaba ile 35 yıllık bir hayalin de gerçeğe dönüşmesidir. - Ali Tekin Çam

Kendisini 'Türk Grafik Tarihi'ne ilgi duyan ve kafa yoran biri' olarak tanımlayan, grafik tasarımcı Ali Tekin Çam'ın hazırladığı bu kaynak kitapta, eserleriyle grafik tarihimizde iz bırakmış 11 üstadın çalışmaları titizlikle ele alınmıştır.

Ebuzziya Tevfik, Kenan Temizan, Münif Fehim, İhap Hulusi Görey, Emin Barın, Atıf Tuna, Mesut Manioğlu, Mengü Ertel, Sait Maden, Turgay Betil, Necati Abacı... Bugünün olanaklarıyla karşılaştırılamayacak kadar güç koşullarda kendi kendilerini eğiten bu isimler, üstün yeteneklerinin yanı sıra, diğer sanat disiplinlerine kayıtsız kalmayan bir çok yönlülüğe de sahiptiler.

11 / Türk Grafik Tasarım Tarihi-1 kitabı, hiç şüphesiz özenle hazırlanmış bir kaynak eser. Kitap, aynı zamanda Analiz Yayıncılık bünyesinde yayınlanmış, satranç konusu içermeyen tek çalışma olarak da dikkat çekiyor.

Not: Satranç kitaplarında geçerli olan '100 TL ve üzeri siparişlerde ücretsiz kargo' fırsatı, 11 / Türk Grafik Tasarım Tarihi - 1 kitabı için geçerli değildir. Bu konuda göstereceğiniz anlayıştan ötürü teşekkür ederiz.

Diğer Özellikler
Stok Kodu1001001085
MarkaAnaliz Satranç
Stok DurumuVar
  • 2013/1 Sokak No:2 Ege Apartmanı Daire:10 Bostanlı - İzmir / TÜRKİYE
  • +90 536 357 31 56
  • info@analizsatranc.com

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.