Çocuklar İçin Satranç Oyunsonları

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

180,00 TL
162,00 TL
%10
140,00 TL
126,00 TL
%10
140,00 TL
126,00 TL
%10
Satranç oyunlarının sonucu çoğu zaman oyunsonunda belirlenir. Ortaya konan iyi oyunun meyvesi bu safhada toplandığı gibi, zaman zaman oyunsonu becerisiyle rakibin zaferini engellemek de mümkün olabilir. Oyunsonuna ilişkin önemli teknikleri kavramış olmak büyük ölçüde özgüveninizi arttıracaktır. Öyle ya, bu bilgiler ışığında hangi pozisyonlara ulaşmayı hedefleyip, hangilerinden kaçınmanız gerektiğini bilebilirsiniz. 
 
Temel matlar ile en basit piyon finallerini inceleyerek başlayan bu kitap, oyuncuları kulüp düzeyi ve biraz daha ilerisine taşımak adına gerekli olan tüm oyunsonu bilgilerini içermektedir. Yazar Karsten Müller bizleri birçok oyunsonu taktiği ve manevrasıyla tanıştırırken, arkalarında yatan mantığı anlayabilmemize yardımcı olmak adına öğretici bir yol izliyor.
 
Kitap boyunca birçok oyunsonu taktiğinin vurgulanmış olduğuna tanık olacaksınız. Kısa süre içinde kendinizi benzer fikirleri dostlara, aile fertlerine, ya da ciddi turnuvalardaki rakiplere karşı uygularken bulacaksınız. Çocuklar İçin Satranç Oyunsonları, oyunsonlarını öğrenmeyi eğlenceli kılıyor. Yine de bu durum kitabın satranç dünyasının en önde gelen oyunsonu uzmanı tarafından yazılmış olduğu gerçeğine gölge düşürmüyor. Kitaptan edineceğiniz bilgilerle, satranç yaşamınız boyunca kullanacağınız bilgilere, sağlam bir temel oluşturulacağı ise muhakkak.
 
Alman büyükusta Karsten Müller, tartışmasız, en önde gelen oyunsonu yazarıdır. Hangi seviyedeki oyunculara hitap etmiş olursa olsun, satrançseverler Müller'in ateşli oyunsonu tutkusuna defalarca tanık olmuşlardır. Lamprecht'le birlikte kaleme aldıkları Fundamental Chess Endings, bir modern oyunsonu başyaptı olarak kabul edilmektedir ve bu eser günümüz Dünya Şampiyonu Magnus Carlsen tarafından erken yıllarında detaylı şekilde çalışılmıştır.
 
Çocuklar İçin Satranç Oyunsonları Analiz Yayıncılık'ın 33. satranç kitabıdır. Kitap FM Alper Efe Ataman tarafından dilimize kazandırılmıştır.
Diğer Özellikler
Stok Kodu1001001110
MarkaAnaliz Satranç
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • 2013/1 Sokak No:2 Ege Apartmanı Daire:10 Bostanlı - İzmir / TÜRKİYE
  • +90 536 357 31 56
  • info@analizsatranc.com

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.