Aranacak Kelime :  

  Tüm Reyonlar

  Kitaplar

  Fırsat Ürünü
Açıklamalarıyla Kazandıran Satranç

Fiyatı : 80,00 YTL
İndirimli : 72,00 TL

 
  Çocuklar İçin Satranç Oyunsonları Özellikleri

Neredeyim ? : Kitaplar   /   Oyunsonu   /   Analiz Satranç


Resimi büyütmek için tıklayınız.
  
 
Çocuklar İçin Satranç Oyunsonları
Yayınevi : Analiz Satranç
1- ISBN: : 978-605-9013-07-9
2- Yazar: : GM Karsten Müller
3- Çeviren: : FM Alper Efe Ataman
4- Sayfa Sayısı: : 128
5- Boyut: : 17 cm x 22 cm
Fiyatı : 60,00 TL +KDV
İndirimli : 54,00 TL KDV Dahil ( %10 İndirimli )

Adet
Satranç oyunlarının sonucu çoğu zaman oyunsonunda belirlenir. Ortaya konan iyi oyunun meyvesi bu safhada toplandığı gibi, zaman zaman oyunsonu becerisiyle rakibin zaferini engellemek de mümkün olabilir. Oyunsonuna ilişkin önemli teknikleri kavramış olmak büyük ölçüde özgüveninizi arttıracaktır. Öyle ya, bu bilgiler ışığında hangi pozisyonlara ulaşmayı hedefleyip, hangilerinden kaçınmanız gerektiğini bilebilirsiniz. 

Temel matlar ile en basit piyon finallerini inceleyerek başlayan bu kitap, oyuncuları kulüp düzeyi ve biraz daha ilerisine taşımak adına gerekli olan tüm oyunsonu bilgilerini içermektedir. Yazar Karsten Müller bizleri birçok oyunsonu taktiği ve manevrasıyla tanıştırırken, arkalarında yatan mantığı anlayabilmemize yardımcı olmak adına öğretici bir yol izliyor.

Kitap boyunca birçok oyunsonu taktiğinin vurgulanmış olduğuna tanık olacaksınız. Kısa süre içinde kendinizi benzer fikirleri dostlara, aile fertlerine, ya da ciddi turnuvalardaki rakiplere karşı uygularken bulacaksınız. Çocuklar İçin Satranç Oyunsonları, oyunsonlarını öğrenmeyi eğlenceli kılıyor. Yine de bu durum kitabın satranç dünyasının en önde gelen oyunsonu uzmanı tarafından yazılmış olduğu gerçeğine gölge düşürmüyor. Kitaptan edineceğiniz bilgilerle, satranç yaşamınız boyunca kullanacağınız bilgilere, sağlam bir temel oluşturulacağı ise muhakkak.

Alman büyükusta Karsten Müller, tartışmasız, en önde gelen oyunsonu yazarıdır. Hangi seviyedeki oyunculara hitap etmiş olursa olsun, satrançseverler Müller'in ateşli oyunsonu tutkusuna defalarca tanık olmuşlardır. Lamprecht'le birlikte kaleme aldıkları Fundamental Chess Endings, bir modern oyunsonu başyaptı olarak kabul edilmektedir ve bu eser günümüz Dünya Şampiyonu Magnus Carlsen tarafından erken yıllarında detaylı şekilde çalışılmıştır.

Çocuklar İçin Satranç Oyunsonları Analiz Yayıncılık'ın 33. satranç kitabıdır. Kitap FM Alper Efe Ataman tarafından dilimize kazandırılmıştır. 
  Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinize henüz ürün eklememişsiniz.

  Üye Girişi

  Güncel Haberler

  Anket
Bir sonraki kitabımızın içeriği ne olmalı?
Açılış
Oyunortası - Strateji
Oyunsonu
Oyun Koleksiyonu
Taktik - Soru

Company : ANALİZ YAYINCILIK
End Date : 19.4.2023
URL : https://www.satrancdukkanim.com/
Address : 2013/1 Sokak No:2 Ege Apartmanı Daire:10 Bostanlı
Telephone : +90 536 357 31 56
Email Contact : alperefe@gmail.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.


Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ Profesyonel E Ticaret Sistemi altyapısı kullanılmaktadır.