Aranacak Kelime :  

  Tüm Reyonlar

  Kitaplar

  Fırsat Ürünü
Chess Explained: The c3-Sicilian

Fiyatı : 180,00 TL

 
  Satrançta Temel Matlar Özellikleri

Neredeyim ? : Kitaplar   /   Taktik   /   Analiz Satranç


Resimi büyütmek için tıklayınız.
  
 
Satrançta Temel Matlar
Yayınevi : Analiz Satranç
1- ISBN: : 978-605-9013-11-6
2- Yazar: : Antonio Gude
3- Çeviren: : Özgür Akman
4- Dizgi: : Alper Efe Ataman
5- Sayfa Sayısı: : 440
6- Boyut: : 17 cm x 24 cm
Fiyatı : 95,00 TL +KDV
İndirimli : 85,50 TL KDV Dahil ( %10 İndirimli )

Adet
Uzun bir süredir çeviri ve yayıma hazırlık çalışmalarına ağırlık verdiğimiz, 37. kitabımız Satrançta Temel Matlar sonunda yayımlanıyor. Tecrübeli İspanyol yazar Antonio Gude'nin 440 sayfalık kapsamlı çalışmasında temel mat kalıp ve şablonları 317′si alıştırma ve geri kalanı açıklamalar eşliğinde olmak üzere, 1100′ü aşkın konumla ele alıyor.

Satrançta Temel Matlar‘da sunulmuş olan örnekler sayesinde, taşların nasıl uyum ve işbirliği içerisine girerek tehlikeli ve çoğu zaman bitirici olan saldırılar yaratabileceğini göreceksiniz. Kombinezon ve kalıplarda birlikte hareket eden taş ikililerinin sahip oldukları potansiyelin, ardı ardına sunulmuş olan konumlarla okurlar tarafından kavranması ve pekiştirilmesi arzu edilmektedir. Dolayısıyla, çalışmalarda ilerledikçe taktik vizyonunuz otomatikman gelişecek ve bu sayede kendi pratiğinizde de önemi gelişmeler gözlemleyebileceksiniz. Tüm bunların yanı sıra, geçmiş ve günümüzden sunulmuş olan örneklerin ‘gerçek kahramanları’ hakkındaki kısa bilgilerle, satranç kültürünüze de zenginlik katmanız amaçlanmaktadır.

Arka Kapaktan:

“Çok karmaşık ve gizemli bir oyun gibi görünen (ve gerçekten de öyle olan) satrançta, esasen ana hedef oldukça basittir: rakip şahı mat etmek!

Satranç mücadelesinde, mat durumu oyunun her safhasında oluşabilir: açılışta yapılacak bir hatayla hızlı bir mat, oyunortasında düzenlenen bir saldırı sonucu mat veya sadeleşmiş oyunsonu konumunda pek de beklenmeyecek türden bir mat… Dolayısıyla, bu önemli hedefe ulaşabilmek için, taşlarımızı birlik halinde nasıl kullanmamız gerektiğini öğrenmek, her seviyedeki satranç oyuncusunun geliştirmesi gereken bir beceri olur.

Tecrübeli İspanyol yazar Antonio Gude’nin elinizde tutmakta olduğunuz kitabı, satrançta var olan temel mat kalıp ve şablonları ile önemli teknikleri sistematik bir sınıflandırmayla ele alıyor. Bilhassa da taş ikilileriyle gerçekleştirilen matlar, uygulamalarda gözlenen örnekleriyle okurlara açıklamalar eşliğinde sunulmaktadır. Geçmişte iz bırakmış örneklerden, günümüzün modern uygulamalarına kadar yer verilmiş olan 800’den fazla konumla, okurların taktik vizyonlarının geliştirilmesi amaçlanıyor. Paul Morphy’nin meşhur Opera Oyunu’ndan, Magnus Carlsen’in şampiyonluğunu korumasını sağlayan müthiş hamleye ilham veren örneğe kadar, sunulmuş olan onlarca fikirle hücum gücünüze güç katacağınıza emin olabilirsiniz! Dahası mı? Zorluk derecesine göre sıralanmış 300’den fazla alıştırma konumu, kendinizi sınamanız için sizlere güzel bir fırsat tanıyacak!

Analiz Yayıncılık’ın 37. kitabı olan Satrançta Temel Matlar, ülkemizin tanınmış satranç gazetecisi ve antrenörlerinden Özgür Akman’ın çevirisiyle satrançseverlerle buluşuyor.”

[Gözden geçirilmiş 2. baskı] 
  Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinize henüz ürün eklememişsiniz.

  Üye Girişi

  Güncel Haberler

  Anket
Bir sonraki kitabımızın içeriği ne olmalı?
Açılış
Oyunortası - Strateji
Oyunsonu
Oyun Koleksiyonu
Taktik - Soru

Company : ANALİZ YAYINCILIK
End Date : 19.4.2023
URL : https://www.satrancdukkanim.com/
Address : 2013/1 Sokak No:2 Ege Apartmanı Daire:10 Bostanlı
Telephone : +90 536 357 31 56
Email Contact : alperefe@gmail.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.


Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ Profesyonel E Ticaret Sistemi altyapısı kullanılmaktadır.