Aranacak Kelime :  

  Tüm Reyonlar

  Kitaplar

  Fırsat Ürünü
Çocuklar İçin Satranç Oyunsonları

Fiyatı : 60,00 YTL
İndirimli : 54,00 TL

 
  Wilhelm Steinitz Özellikleri


Resimi büyütmek için tıklayınız.
   
 
Wilhelm Steinitz
Yayınevi : Analiz Satranç
1- ISBN : 978-605-9013-15-4
2- Yazar: : FM Selim Çıtak
3- Sayfa Sayısı: : 264
4- Boyutu: : 14,5 cm x 21 cm
Fiyatı : 75,00 TL KDV Dahilİlk resmi dünya şampiyonu Wilhelm Stenitz (1836-1900) modern satrancın babası olarak kabul edilmektedir. Yüzyıllar boyunca satrancı etkisi altında bırakan romantik akım, göze hoş gelen ve bol fedalı oyunu benimsemişti. Oyuncular satrancın derinliğini tam kavrayamamış, stratejik öğeleri hiçe sayarcasına daha ilk hamleden doğrudan şaha hücum amacı ile oyuna başlıyorlardı. Steinitz satranca bir ‘bilim’ dalı olarak yaklaşan ve bunu sağlam temellere oturtmaya çalışarak yazıya döken ilk ustalardandır. Satrancın stratejik unsurlarını fark etti ve oyunu küçük parçalara ayırarak uzun vadeli üstünlüklerin altını çizdi. Asırlardır hüküm süren romantik ekol Steinitz’in çabaları ile yıkılmış ve bugün oynanan modern satrancın temelleri o yıllarda atılmıştır.

Deneyimli oyuncu FM Selim Çıtak, bu tarihsel figürü kapsamlı çalışmasında ele alarak ülkemiz satrançseverlerine daha yakından tanıtıyor. 'Avusturyalı Morphy'nin yaşam öyküsü, turnuva ve maçlardaki sonuçları, başarı ve başarısızlıklarının yanı sıra öğretici oyunları özgün analizlerle mercek altına alınıyor. Dönemin önde gelen (Morphy, Anderssen, Zukertort, Chigorin ve Gunsberg gibi) diğer oyuncuları da kitaptaki yerlerini alarak, satrancın temellerinin atıldığı çağ bütünüyle satrançseverlere yansıtılmaya çalışılıyor. Kitabın son bölümünde yer verilmiş olan farklı seviyelerdeki 180 soru ise, kitabı pratik bir çalışma kitabı kimliğine büründürüyor. Learn from the Legends gibi çok değerli bir çalışmayı kaleme almış olan saygın büyükusta Mihail Marin de 'Dünya Şampiyonları Neden Önemli?' başlıklı makalesindeki somut örneklerle ilk defa ülkemiz satrançseverlerine seslenmiş oluyor.

Geçmişten günümüze satrancın geçirdiği değişimi, gelişimi ve evrimi gözler önüne serecek bu yeni kitap dizisiyle, sıkça duyulan 'satranç kültürü' ifadesiyle ne demek istendiğini çok daha iyi anlayacaksınız!  
  Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinize henüz ürün eklememişsiniz.

  Üye Girişi

  Güncel Haberler

  Anket
Bir sonraki kitabımızın içeriği ne olmalı?
Açılış
Oyunortası - Strateji
Oyunsonu
Oyun Koleksiyonu
Taktik - Soru

Company : ANALİZ YAYINCILIK
End Date : 19.4.2023
URL : https://www.satrancdukkanim.com/
Address : 2013/1 Sokak No:2 Ege Apartmanı Daire:10 Bostanlı
Telephone : +90 536 357 31 56
Email Contact : alperefe@gmail.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.


Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ Profesyonel E Ticaret Sistemi altyapısı kullanılmaktadır.