Aranacak Kelime :  

  Tüm Reyonlar

  Kitaplar

  Fırsat Ürünü

 
  Zorlu Satranç Taktikleri Özellikleri

Neredeyim ? : Kitaplar   /   Taktik   /   Analiz Satranç


Resimi büyütmek için tıklayınız.
  
 
Zorlu Satranç Taktikleri
Yayınevi : Analiz Satranç
1- ISBN: : 978-605-9013-19-2
2- Yazar: : IM Yochanan Afek
3- Çeviren: : FM Alper Efe Ataman
4- Sayfa Sayısı: : 164
5- Boyutu: : 17 cm x 24 cm
Fiyatı : 72,00 TL +KDV
İndirimli : 64,80 TL KDV Dahil ( %10 İndirimli )

Adet
Arka Kapaktan:
"Satrançta bir oyuncunun taktik becerisini masaya yansıtabilmesi için yetenekten önce bilgiye ihtiyacı olur. Tahtada var olan kalıpların önceden tanınması ve bu bilgiler ışığında uygulanması gereken taktik yöntemlerin bilinmesi, hünerli bir taktik oyunun olmazsa olmaz unsurlarıdır. 

Elinizdeki kitap kurgu çalışmalar (etütler) ile gerçek oyunlardan alınmış kesit konumlar içermektedir. Kurgu pozisyonlar taktik motif ve temaları en yalın hallerinde sergilerler: Sunulmuş pozisyonlarda, ilgili konuyla alakasız tek bir unsur dahi bulunmaz. Satrançsever bu sayede, yalnızca anahtar fikirler üzerine yoğunlaşabilir, ki bu da etütleri gerçek bir öğrenme aracı yapar. Tahta-başı satrançta ise, taktik fikirler etütlerdeki kadar karmaşık olmasa da, onların tespit edilebilmeleri kimi zaman oyuncular için daha zorlu bir göreve dönüşür.

Tıpkı Satrançta Temel Taktikler kitabında olduğu gibi, Zorlu Satranç Taktikleri'nde de okurlar her bir bölümde açıklamalı örnekler eşliğinde belirli bir konuyla tanıştırılıyor. Daha sonra okuyucuların, ilgili açıklamalarla edindiği bilgileri özenle seçilmiş bir dizi örnekte uygulamaya koymaları arzu ediliyor.

Yochanan Afek satranç kurguculuğunda bir Büyükusta, tahta-başı satrançta ise bir Uluslararası Usta'dır. Eşsiz biçimde her iki dalda da yetenekli olması, Afek'i derinlikli bir satranç yazarı yapar. Birçok kitabında, özellikle de görülmesi güç hamleler üzerine yapmış olduğu çalışmalar dikkate değerdir. Çevirisini Alper Efe Ataman'ın yaptığı Zorlu Satranç Taktikleri, Analiz Satranç'ın 45. kitabıdır." 
  Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinize henüz ürün eklememişsiniz.

  Üye Girişi

  Güncel Haberler

  Anket
Bir sonraki kitabımızın içeriği ne olmalı?
Açılış
Oyunortası - Strateji
Oyunsonu
Oyun Koleksiyonu
Taktik - Soru

Company : ANALİZ YAYINCILIK
End Date : 19.4.2023
URL : https://www.satrancdukkanim.com/
Address : 2013/1 Sokak No:2 Ege Apartmanı Daire:10 Bostanlı
Telephone : +90 536 357 31 56
Email Contact : alperefe@gmail.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.


Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ Profesyonel E Ticaret Sistemi altyapısı kullanılmaktadır.