Aranacak Kelime :  

  Tüm Reyonlar

  Kitaplar

  Fırsat Ürünü
Satrançsever / Sayı 1

Fiyatı : 25,00 TL

 
  Satrançta Büyükustalar & Modern Görüşler Özellikleri

Neredeyim ? : Kitaplar   /   Oyun Koleksiyonları   /   Satranç Okulu


Resimi büyütmek için tıklayınız.
  
 
Satrançta Büyükustalar & Modern Görüşler
Yayınevi : Satranç Okulu
1- ISBN: : 978-605-80732-3-4
2- Yazar: : Richard Réti
3- Çeviren: : FM Selim Gürcan
4- Boyut: : 17 cm x 24 cm
5- Sayfa Sayısı: : 246
Fiyatı : 90,00 TL KDV Dahil

Adet
Bu kitap Richard Reti’nin 1923’te yayınlanan “Modern Görüşler” ve 1933’te yazarın ölümünden sonra yayınlanan “Satrançta Büyük Ustalar” kitaplarının harmanlanmasından oluşturulmuştur.

Bu kitap gerek öğreticiliği gerek şiirsel anlatımı ile bir dönemin satrançseverlerinin başucu kitabı olmuştur. Satrancın tarihsel gelişimi, geçmiş ustaların öne çıkan özellikleriyle bir macera kitabı gibi anlatılmıştır. Akla hayale gelmez güzellikte ve derinlikte fedalar yapabilen Anderssen, gelişimin ve konumsal satrancın ismi Morphy, kapalı konumların ustası Steinitz, psikolojik mücadele üstadı Lasker ve doğallığıyla satrancı ana dili gibi konuşan Capablanca. Sonrasında mükemmeliğin vaizi Rubinstein ve kombinezonların ustası Alekhine bir yanda diğer yanda da 1.e4 sürmenin kaybetmekle eşdeğer olduğunu düşünen Nimzowitsch, Breyer, Bogoljubow, Tartakower ve Reti gibi yenilikçi hipermodern oyuncular.

Tüm bu isimler tarih boyunca satrancı dönüştüren ustalardır. O ustaların oyunlarıyla ve eserleriyle, satranç anlayışını nasıl ileriye taşıdığını dikkatle okudukça bir de göreceksiniz ki elinizde tuttuğunuz kitap sizi ustalık yolunda ilerleyen bir oyuncu haline getirmiş.

(FM Selim Gürcan'ın notlarından) 
  Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinize henüz ürün eklememişsiniz.

  Üye Girişi

  Güncel Haberler

  Anket
Bir sonraki kitabımızın içeriği ne olmalı?
Açılış
Oyunortası - Strateji
Oyunsonu
Oyun Koleksiyonu
Taktik - Soru

Company : ANALİZ YAYINCILIK
End Date : 19.4.2023
URL : https://www.satrancdukkanim.com/
Address : 2013/1 Sokak No:2 Ege Apartmanı Daire:10 Bostanlı
Telephone : +90 536 357 31 56
Email Contact : alperefe@gmail.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.


Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ Profesyonel E Ticaret Sistemi altyapısı kullanılmaktadır.