Aranacak Kelime :  

  Tüm Reyonlar

  Kitaplar

  Fırsat Ürünü
Satrançta 101 Oyunsonu Tavsiyesi

Fiyatı : 68,00 YTL
İndirimli : 61,20 TL

 
  Satrançta 101 Oyunsonu Tavsiyesi Özellikleri

Neredeyim ? : Kitaplar   /   Oyunsonu   /   Analiz Satranç


Resimi büyütmek için tıklayınız.
  
 
Satrançta 101 Oyunsonu Tavsiyesi
Yayınevi : Analiz Satranç
1- ISBN: : 978-605-9013-20-8
2- Yazar: : FM Steve Giddins
3- Çeviren: : FM Alper Efe Ataman
4- Sayfa Sayısı: : 112
5- Boyutu: : 17 cm x 24 cm
Fiyatı : 68,00 TL +KDV
İndirimli : 61,20 TL KDV Dahil ( %10 İndirimli )

Adet
Bir oyuncunun kendisini, satrancın muhtemelen en fazla ihmal edilmiş safhası olan oyunsonunda geliştirmesi mümkündür. Yalnız bunun başarılabilmesi için, teorik ve pratik olmak üzere iki ayrı türde bilgiye ihtiyaç duyulur. İlk gruptaki yol ve yöntemlere vakıf olmak nispeten kolaydır: Temel kavramların içselleştirilmesi, sözü geçen konumlarda doğru bir oyun ortaya konması için çoğu zaman yeterli olur. Fakat daha karmaşık pozisyonlarda ihtiyaç duyulan pratik maharetin edinilebilmesi için, ustalara ait öğretici örneklerin detaylı bir biçimde incelenmesi gerekir.

Saygın yazar FM Steve Giddins, satrançseverler için oyunsonu bölümünde faydalı olacak '101 Tavsiye' seçiyor. Bu önerilerini sunarken, karmaşık varyantlar yerine her zaman olduğu gibi sözlü anlatımlara öncelik veriyor. Bu sayede kitabın, kendi oyunlarında benzer konumlarla karşılaşacak oyunculara rehberlik edebilmesi amaçlanıyor.

Analiz Satranç'ın 46. satranç kitabı olan Satrançta 101 Oyunsonu Tavsiyesi, Steve Giddins'in ülkemizde yayımlanan üçüncü eseridir. Çalışmayı dilimize FM Alper Efe Ataman kazandırmıştır. 

Kitap Hakkında Bazı Yorumlar:
- "Hangi seviyede olursa olsun, her oyuncu için öğretici." - Büyükusta Michael Adams (Daily Telegraph)

- "Öğretici örneklere ihtiyaç duyan öğretmenler için... mükemmel!" - Büyükusta Peter Heine Nielsen (Skakbladet)

- "Birçok yazar oyunsonlarında nasıl 'hayatta kalabileceğinizi' öğretirken, Giddins bugüne dek gördüğüm en anlaşılır açıklamalarla oyunsonlarını nasıl sevebileceğinizi anlatıyor. Örneklerin seçimi de harika - Giddins temelleri (Kramnik, Ivanchuk, Timman, Yusupov ve Aronian gibi) günümüz Büyükustalarının oyunlarının yanı sıra, Karpov, Smyslov ve (en çok da) Botvinnik gibi klasik Sovyet ustaların partileri eşliğinde öğretiyor. Gayet açık olan analizler hiçbir zaman sıkıcı değil. Her gün bir tavsiyeyi okuyun. 101 gün içinde çok daha iyi bir oyuncu olduğunuzu göreceksiniz. Daha da önemlisi, oyunu daha çok seveceksiniz." - Moshe Rachmuth (chessbug.com)

- "Bir diğer birinci sınıf kitaptan da söz etmeliyiz... Bu kitabın zevkle okunacak harika bir kitap olduğunu söyleyebilirim..." - Uluslararası Usta John Watson (The Week in Chess) 
  Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinize henüz ürün eklememişsiniz.

  Üye Girişi

  Güncel Haberler

  Anket
Bir sonraki kitabımızın içeriği ne olmalı?
Açılış
Oyunortası - Strateji
Oyunsonu
Oyun Koleksiyonu
Taktik - Soru

Company : ANALİZ YAYINCILIK
End Date : 19.4.2023
URL : https://www.satrancdukkanim.com/
Address : 2013/1 Sokak No:2 Ege Apartmanı Daire:10 Bostanlı
Telephone : +90 536 357 31 56
Email Contact : alperefe@gmail.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.


Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ Profesyonel E Ticaret Sistemi altyapısı kullanılmaktadır.