Aranacak Kelime :  

  Tüm Reyonlar

  Kitaplar

  Fırsat Ürünü
Agresif Satranç

Fiyatı : 60,00 YTL
İndirimli : 54,00 TL

 
  Şampiyonu Anlamak - Magnus Carlsen Özellikleri

Neredeyim ? : Kitaplar   /   Oyun Koleksiyonları   /   Satranç Medya


Resimi büyütmek için tıklayınız.
  
 
Şampiyonu Anlamak - Magnus Carlsen
Yayınevi : Satranç Medya
1- ISBN: : 978-605-70288-1-5
2- Yazar: : FM Selim Çıtak
3- Sayfa Sayısı: : 224 sayfa
4- Boyut: : 14,5 cm x 21 cm
Fiyatı : 90,00 TL KDV Dahil

Adet
2013 yılından beri Dünya Şampiyonluğu Unvanı'nı elinde bulunduran Magnus Carlsen, tahta üzerinde ortaya koyduğu performansın yanı sıra oyunun yaygınlaşması için gösterdiği gayretiyle de satranç dünyasının lideri konumundadır. Her dönemin dünya şampiyonu doğal olarak topluluğuna yön vermiş ve gelişmekte olan spora büyük katkıda bulunmuştur. Bu bağlamda, Norveçli şampiyon satranç dünyasının beklentilerini fazlasıyla karşılamayı başarmıştır. Önü alınamayan teknolojik gelişmelerin bir ürünü olan analiz motorları satrancı ileri götürdüğü gibi, ondan bazı şeyleri de söküp almıştır. Beraberlikle sonuçlanan teorik uzun varyantlar, bilginin kesinliği ve yayılma hızı masabaşı yaratıcılığına büyük darbe vurmuşken, kuzeyden gelen bu adam akıntının tersine doğru kürek çekerek bambaşka bir tutum sergilemiştir: En sade görünümlü pozisyonlarda bile sonuna kadar mücadele! Barış antlaşması imzalanmadığı vakit savaş alanındaki onlarca olanağı ve devamlı baskı altındaki ustaların neler yapabileceğini Carlsen sayesinde gördük.

Dünya Şampiyonu'nun 50 seçkin partisi beş ayrı kategoride ele alınmıştır:
- Açılış Zaferleri
- Mat Hücumları
- Taktik / Karmaşık Oyunları
- Konumsal Oyunları
- Oyunsonu Zaferleri

Yazar FM Selim Çıtak:
Genç yaşlarda satranca ilgi duymaya başlayan Selim Çıtak (1985) yaşamına yön verecek oyunla ilkokul yıllarında tanıştı. Öğrenim hayatı boyunca değişmeyen tek tutkusu olarak kalan satrancı, 2005 senesinde FIDE Ustası (FM) unvanına eriştiğinde daha da ciddiye almaya başladı. İlerleyen yıllarda milli takıma kadar yükselen Çıtak, onlarca uluslararası turnuvada ülkemizi temsil etmiştir. İki Uluslararası Usta (IM) normu bulunan satrançsever, oyunculuğun yanı sıra yazarlık, antrenörlük ve habercilik de yapmaktadır. 'Şampiyonu Anlamak - Magnus Carlsen' eseri, daha önceleri biyografik çalışmalara ağırlık veren yazarın eğitim içerikli ilk kitabıdır. 
  Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinize henüz ürün eklememişsiniz.

  Üye Girişi

  Güncel Haberler

  Anket
Bir sonraki kitabımızın içeriği ne olmalı?
Açılış
Oyunortası - Strateji
Oyunsonu
Oyun Koleksiyonu
Taktik - Soru

Company : ANALİZ YAYINCILIK
End Date : 19.4.2023
URL : https://www.satrancdukkanim.com/
Address : 2013/1 Sokak No:2 Ege Apartmanı Daire:10 Bostanlı
Telephone : +90 536 357 31 56
Email Contact : alperefe@gmail.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.


Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ Profesyonel E Ticaret Sistemi altyapısı kullanılmaktadır.