Satrançta Büyükustalar & Modern Görüşler

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

Bu kitap Richard Reti’nin 1923’te yayınlanan “Modern Görüşler” ve 1933’te yazarın ölümünden sonra yayınlanan “Satrançta Büyük Ustalar” kitaplarının harmanlanmasından oluşturulmuştur.
Bu kitap gerek öğreticiliği gerek şiirsel anlatımı ile bir dönemin satrançseverlerinin başucu kitabı olmuştur. Satrancın tarihsel gelişimi, geçmiş ustaların öne çıkan özellikleriyle bir macera kitabı gibi anlatılmıştır. Akla hayale gelmez güzellikte ve derinlikte fedalar yapabilen Anderssen, gelişimin ve konumsal satrancın ismi Morphy, kapalı konumların ustası Steinitz, psikolojik mücadele üstadı Lasker ve doğallığıyla satrancı ana dili gibi konuşan Capablanca. Sonrasında mükemmeliğin vaizi Rubinstein ve kombinezonların ustası Alekhine bir yanda diğer yanda da 1.e4 sürmenin kaybetmekle eşdeğer olduğunu düşünen Nimzowitsch, Breyer, Bogoljubow, Tartakower ve Reti gibi yenilikçi hipermodern oyuncular.
Tüm bu isimler tarih boyunca satrancı dönüştüren ustalardır. O ustaların oyunlarıyla ve eserleriyle, satranç anlayışını nasıl ileriye taşıdığını dikkatle okudukça bir de göreceksiniz ki elinizde tuttuğunuz kitap sizi ustalık yolunda ilerleyen bir oyuncu haline getirmiş.
(FM Selim Gürcan'ın notlarından)
Diğer Özellikler
Stok Kodu1001001489
MarkaSatranç Okulu
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • 2013/1 Sokak No:2 Ege Apartmanı Daire:10 Bostanlı - İzmir / TÜRKİYE
  • +90 536 357 31 56
  • info@analizsatranc.com

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.