Satrançta Temel Matlar

Görsel 1
PlatinPuan : 199.500
Fiyat:
210,00 TL
Uzun bir süredir çeviri ve yayıma hazırlık çalışmalarına ağırlık verdiğimiz, 37. kitabımız Satrançta Temel Matlar sonunda yayımlanıyor. Tecrübeli İspanyol yazar Antonio Gude'nin 440 sayfalık kapsamlı çalışmasında temel mat kalıp ve şablonları 317′si alıştırma ve geri kalanı açıklamalar eşliğinde olmak üzere, 1100′ü aşkın konumla ele alıyor.
Satrançta Temel Matlar‘da sunulmuş olan örnekler sayesinde, taşların nasıl uyum ve işbirliği içerisine girerek tehlikeli ve çoğu zaman bitirici olan saldırılar yaratabileceğini göreceksiniz. Kombinezon ve kalıplarda birlikte hareket eden taş ikililerinin sahip oldukları potansiyelin, ardı ardına sunulmuş olan konumlarla okurlar tarafından kavranması ve pekiştirilmesi arzu edilmektedir. Dolayısıyla, çalışmalarda ilerledikçe taktik vizyonunuz otomatikman gelişecek ve bu sayede kendi pratiğinizde de önemi gelişmeler gözlemleyebileceksiniz. Tüm bunların yanı sıra, geçmiş ve günümüzden sunulmuş olan örneklerin ‘gerçek kahramanları’ hakkındaki kısa bilgilerle, satranç kültürünüze de zenginlik katmanız amaçlanmaktadır.
Arka Kapaktan:
 
“Çok karmaşık ve gizemli bir oyun gibi görünen (ve gerçekten de öyle olan) satrançta, esasen ana hedef oldukça basittir: rakip şahı mat etmek!
Satranç mücadelesinde, mat durumu oyunun her safhasında oluşabilir: açılışta yapılacak bir hatayla hızlı bir mat, oyunortasında düzenlenen bir saldırı sonucu mat veya sadeleşmiş oyunsonu konumunda pek de beklenmeyecek türden bir mat… Dolayısıyla, bu önemli hedefe ulaşabilmek için, taşlarımızı birlik halinde nasıl kullanmamız gerektiğini öğrenmek, her seviyedeki satranç oyuncusunun geliştirmesi gereken bir beceri olur.
Tecrübeli İspanyol yazar Antonio Gude’nin elinizde tutmakta olduğunuz kitabı, satrançta var olan temel mat kalıp ve şablonları ile önemli teknikleri sistematik bir sınıflandırmayla ele alıyor. Bilhassa da taş ikilileriyle gerçekleştirilen matlar, uygulamalarda gözlenen örnekleriyle okurlara açıklamalar eşliğinde sunulmaktadır. Geçmişte iz bırakmış örneklerden, günümüzün modern uygulamalarına kadar yer verilmiş olan 800’den fazla konumla, okurların taktik vizyonlarının geliştirilmesi amaçlanıyor. Paul Morphy’nin meşhur Opera Oyunu’ndan, Magnus Carlsen’in şampiyonluğunu korumasını sağlayan müthiş hamleye ilham veren örneğe kadar, sunulmuş olan onlarca fikirle hücum gücünüze güç katacağınıza emin olabilirsiniz! Dahası mı? Zorluk derecesine göre sıralanmış 300’den fazla alıştırma konumu, kendinizi sınamanız için sizlere güzel bir fırsat tanıyacak!
Analiz Yayıncılık’ın 37. kitabı olan Satrançta Temel Matlar, ülkemizin tanınmış satranç gazetecisi ve antrenörlerinden Özgür Akman’ın çevirisiyle satrançseverlerle buluşuyor.”
[Gözden geçirilmiş 2. baskı]
Diğer Özellikler
Stok Kodu1001001148
MarkaAnaliz Satranç
Stok DurumuVar
  • 2013/1 Sokak No:2 Ege Apartmanı Daire:10 Bostanlı - İzmir / TÜRKİYE
  • +90 536 357 31 56
  • info@analizsatranc.com

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.