Zorlu Satranç Taktikleri

Görsel 1
PlatinPuan : 152.000
Fiyat:
160,00 TL
Arka Kapaktan:
Satrançta bir oyuncunun taktik becerisini masaya yansıtabilmesi için yetenekten önce bilgiye ihtiyacı olur. Tahtada var olan kalıpların önceden tanınması ve bu bilgiler ışığında uygulanması gereken taktik yöntemlerin bilinmesi, hünerli bir taktik oyunun olmazsa olmaz unsurlarıdır. 
Elinizdeki kitap kurgu çalışmalar (etütler) ile gerçek oyunlardan alınmış kesit konumlar içermektedir. Kurgu pozisyonlar taktik motif ve temaları en yalın hallerinde sergilerler: Sunulmuş pozisyonlarda, ilgili konuyla alakasız tek bir unsur dahi bulunmaz. Satrançsever bu sayede, yalnızca anahtar fikirler üzerine yoğunlaşabilir, ki bu da etütleri gerçek bir öğrenme aracı yapar. Tahta-başı satrançta ise, taktik fikirler etütlerdeki kadar karmaşık olmasa da, onların tespit edilebilmeleri kimi zaman oyuncular için daha zorlu bir göreve dönüşür.
Tıpkı Satrançta Temel Taktikler kitabında olduğu gibi, Zorlu Satranç Taktikleri'nde de okurlar her bir bölümde açıklamalı örnekler eşliğinde belirli bir konuyla tanıştırılıyor. Daha sonra okuyucuların, ilgili açıklamalarla edindiği bilgileri özenle seçilmiş bir dizi örnekte uygulamaya koymaları arzu ediliyor.
Yochanan Afek satranç kurguculuğunda bir Büyükusta, tahta-başı satrançta ise bir Uluslararası Usta'dır. Eşsiz biçimde her iki dalda da yetenekli olması, Afek'i derinlikli bir satranç yazarı yapar. Birçok kitabında, özellikle de görülmesi güç hamleler üzerine yapmış olduğu çalışmalar dikkate değerdir. Çevirisini Alper Efe Ataman'ın yaptığı Zorlu Satranç Taktikleri, Analiz Satranç'ın 45. kitabıdır.
Diğer Özellikler
Stok Kodu1001001487
MarkaAnaliz Satranç
Stok DurumuVar
  • 2013/1 Sokak No:2 Ege Apartmanı Daire:10 Bostanlı - İzmir / TÜRKİYE
  • +90 536 357 31 56
  • info@analizsatranc.com

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.